Airdroid İnceleme

Merhaba;
Bugün Sizlere; Android İşletim Sistemli Telefon Kullanan Arkadaşların İşini Kolaylaştıracak Bir Uygulama Olan “Airdroid” Yazılımını Köşesinden Tanıtmaya Çalışacağım.

Nedir Bu Airdroid?
Airdroid;  Cep Telefonuza Bilgisayarınızın Web Borowseri Üzerinde Kontrol Etmenizi Sağlayan, Web Tabanlı Bir Uygulamadır.

Nasıl Kullanılır?
İlk Olarak Airdroid Web Sayfasından Üye Oluyoruz.Aynı Zamanda GooglePlayden Telefonumuzada Kuruyoruz Yazılımı, Daha Sonra Kullanıcı Girişi Yapıyoruz ve Telefonumuza Bağlantı İçin Mobil Bağlantı Sekmesine Geçiyoruz, Burada Dikkatimi Çeken Birşey Oldu Eğer “Wi-Fi” Bağlı Değilsek, Çok Tüketim Olacağı İçin Bizi Uyarıyor Gayet Nazik Bir Program 🙂 Daha Sonra Önümüze Tekrar Bir Giriş Ekranı Geliyor; Buradan İstersek Klasik “E-Mail – Şifre” Kombinasyonuyla Girebiliyoruz, İstersek (benim tercihim) QR Kod İle Bağlantı Sağlayabiliyoruz. Extra Olarak “Facebook-Twiter-Google” Hesaplarıylada Giriş İmaknı Sunuluyor Ama Güvenlik Sebebiyle Kullanmıyorum.

1-14-02-2014 08-24-34

 

Giriş Yaptığımıza Önümüze Gelen Arayüzde;
Kabaca, Telefon Özellikler, Disk Kapasitesi, Araç Çubukları, Bağlantı Göstergeleri ve Yazılımlar Mevcut.

2-14-02-2014 08-33-36

 

Mesajları Okuyabiliyor ve Mesaj Atabiliyoruz, Uygulamaları Görüp Kaldırabiliyoruz Lakin Kullanmaya İzin Vermiyor, Arama Kayıtlarını Görebiliyor ve Temizliyebiliyoruz, Resimlerimizi Görüp Bilgisayarımıza İndirebiliyoruz.3-14-02-2014 08-42-32

Kameranızı Çalıştırabilir ve Fotoğraf Çekebilirsiniz.

camera

 

Rehberinizi Yönetebilirsiniz.

4-14-02-2014 08-47-05

 

Kabaca Airdroid Böyle, Arama Yapılamıyor En Büyük Gördüğüm Eksiklik Bu; Lakin Bu Özellik “Free” Kullanıcılarda Yok Yani Premıum Üyelik Alınırsa Bu Özellik Aktif Oluyor. Premıumda Bir Çok Özellikde Ekleniyor, Vermiş Oldukları Saklama Alanı Genişliyor, Arama Özelliği Ekleniyor, Video Çekimi Ekleniyor vs.

Premium Airdroid

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir